У Європарламенті сестра Олега Сенцова отримала премію Сахарова за режисера

У Страсбурзі вручили премію Європейського парламенту "За свободу думки" імені Андрія Сахарова, лауреатом якої цьогоріч став український режисер Олег Сенцов, незаконно ув’язнений у Російській Федерації.

Церемонія вручення премії транслювалася на сайті Європарламенту. За Олега Сенцова нагороду отримала його двоюрідна сестра Наталія Каплан. За її словами, завдяки вчинку Олега  про українських політичних в'язнів у Росії дізналися в усьому світі. Тому, він вже переміг.

"Сьогоднішній день для усіх нас є сумним. Я хотів би висловити повагу Олегу Сенцову, який ув'язнений через політичні мотиви", - заявив президент ЄП Антоніо Таяні під час свого виступу.

Від імені Європарламенту він висловив солідарність із Олегом Сенцовим та іншими українськими політичними в’язнями російського режиму та закликав РФ негайно їх звільнити.

Напередодні, під час відвідин Брюсселя, Віце-прем'єрка Іванна Климпуш-Цинцадзе разом з багатьма європейськими політиками долучилася до масового флешмобу #LetSentsovGetSakharov з вимогою відпустити українського режисера, незаконно засудженого у Росії, на вручення премії Сахарова. 

Довідково

25 жовтня Європейський парламент оголосив українського режисера та політичного в’язня Кремля Олега Сенцова лауреатом премії імені Андрія Сахарова.

Український політв'язень - перший в історії представник України, якого відзначили цією нагородою.

Премія Сахарова "За свободу думки" є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається у чотирьох сферах, зокрема у захисту сфері прав людини і її основних свобод.