Україна активізує співпрацю з представниками данського бізнесу для реалізації спільних проектів в енергетичному секторі

12 листопада 2018 року Генеральний директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько-Данського енергетичного центра Ольга Буславець провела зустріч із Головою Данського енергетичного агентства Крістофером Ботзау та Надзвичайним і Повноважним Послом Данії в Україні Рубеном Мадсеном у  Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України. 
На зустрічі обговорювались основні напрямки Українсько-Данської міжурядової співпраці, а саме: 
-    підтримка реалізації  Енергетичної стратегії України на період до 2035 року, яка включає короткострокове моделювання прогнозного балансу електроенергії та розробку довгострокових сценаріїв оптимізації енергетичного балансу відповідно до визначених в Енергетичній стратегії цілей;
-    рекомендації щодо нової системи стимулювання відновлюваної енергетики, що передбачає проведення аукціонів на квоти державної підтримки; 
-    проведення екологічної оцінки впливу зростання частки відновлюваної енергетики відповідно до встановлених в Енергетичній стратегії показників;
-    розроблення ефективних шляхів та інструментів інтеграції джерел відновлюваної енергії  в енергосистему України;
-    створення механізму «Єдиного вікна» для сприяння залучення інвестицій в проекти з енергоефективності та ВДЕ.

 «Данія є одним з лідерів за використанням відновлюваної енергетики, тому Україні важливо перейняти досвід забезпечення стабільної роботи енергосистеми в умовах зростання частки ВДЕ. Важливо перейняти передові практики і технології виробництва електроенергії з ВДЕ та активізувати співпрацю із представниками данського бізнесу для реалізації спільних проектів в енергетичному секторі» - наголосила Ольга Буславець.
У свою чергу Голова Данського енергетичного агентства Крістофер Ботзау запевнив у підтримці України Королівством Данія, наголосивши на успішності співпраці в рамках Українсько-данського енергетичного центру, та підкреслив, що впевнений у результатах другої фази Проекту. Він наголосив, що досвід Данії в галузі відновлюваної енергетики буде важливим для України з огляду на амбітні цілі, визначені Енергетичною стратегією України.
Ольга Буславець наголосила на важливості  цілей другого етапу Проекту, зокрема щодо налагодження співпраці із Данським інвестиційним фондом IFU та данськими програмами, які зацікавлені у співробітництві і інвестуванні саме в українські проекти енергетичного сектору. Серед пріоритетних напрямків співпраці між данськими та українськими компаніями має стати впровадження новітніх екологічно безпечних енергетичних технологій та залучення інвестицій у проекти відновлюваної енергетики. Насамперед  йдеться про балансуючі потужності, виробництво комплектуючих для об’єктів ВДЕ, генерацію енергії з сміття.  


Підсумовуючи, Ольга Буславець привітала Голову ДЕА в  Києві та зазначила, що його візит є знаком плідної та дружньої співпраці між Україною та Данією.
13 листопада Голова Данського енергетичного агентства Крістофер Ботзау презентує досвід Данії щодо переходу енергетичної системи на 100% ВДЕ в рамках 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку.
У зустрічі взяли участь Олександр Мартинюк, керівник експертної групи розвитку ВДЕ, Юлія Рибак, координатор УДЕЦ, представники програми Danida Business Finance, Юлія Морард,  Радник Посольства Данії в Україні.