Україна долучається до Спільних Дунайських досліджень

29 червня у місті Кілія Одеської області відбудеться захід «День Дунаю» – ключова подія Спільних Дунайських досліджень – найбільшого спільного міжнародного моніторингу Дунаю від верхів’я до гирла. Про це повідомляє прес-служба Мінекології.

Зокрема, ітиметься про нову систему державного моніторингу поверхневих вод, запроваджену цього року в Україні, її переваги та внесок ЄС у цій сфері.

Також заплановано презентацію нових методів моніторингу, таких як аналіз екологічного ДНК, розчиненого у воді, що дозволяє визначити всі живі істоти, присутні в річці протягом останніх 3 днів та нецільовий скринінг хімічних речовин, що дає можливість проаналізувати сотні токсичних речовин у воді, які не включені в регулярний моніторинг.

Буде продемонстровано накопичений мікропластик у пробовідбірнику, вперше встановленому в Україні. Результати досліджень європейських річок показують, що часточки пластику повсюдно присутні у воді. Очікується, що завдяки отриманим даним можна буде вперше визначити рівень забруднення Дунаю мікропластиком.  

Окрім цього, заплановано екологічний квест для молоді та музичні виступи.

Участь у заході візьмуть заступник Міністра екології та природних ресурсів України Микола Кузьо, Голова Державного агентства водних ресурсів України Ірина Овчаренко, керівник напряму «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур, тематична лідерка з комунікації проекту EUWI+ Юнона Віденіна та координатор Спільних Дунайських досліджень 4 та Спільних Чорноморських досліджень (EMBLAS-Plus) Ярослав Слободнік.

Детальніша інформація та акредитація ЗМІ за посиланням: https://menr.gov.ua/news/33473.html

Довідково

Проект Європейського Союзу «Водна ініціатива ЄС + для Східного партнерства» (EUWI+) надає підтримку Україні та іншим країнам «Східного партнерства» у наближенні їхнього законодавства до вимог ЄС у сфері управління водними ресурсами, зокрема, у питаннях управління транскордонними річковими басейнами. Тривалість проекту – 2017-2020 рр. Головним завданням проекту в Україні є розробка Плану управління річковим басейном Дніпра.

Проект ЄС – ПРООН «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи» (EMBLAS-Plus) надає підтримку Україні та іншим Чорноморським країнам у збереженні моря. Тривалість проекту – 2019-2020 рр. Бюджет: 1.6 млн. Євро.

Рубрика: