Україна досягла прогресу в реалізації політики гендерної рівності

Україна протягом останніх років досягла значного прогресу у реалізації політики гендерної рівності.

Про це під час семінару "Впровадження тренінгових програм щодо політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків на базі центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій" заявив перший заступник Голови Національного агенства України з питань державної служби Володимир Купрій.

Посадовець зазначив,  що європейський вектор розвитку передбачає утвердження гендерної рівності у суспільстві та різних його інституціях. Йдеться, насамперед, про недопущення гендерної дискримінації та забезпечення рівної участі жінок і чоловіків в ухваленні суспільно важливих рішень, а також про створення однакових можливостіей для жінок і чоловіків у поєднанні професійних і сімейних обов'язків, унеможливлення проявів гендерного насильства тощо.

За словами Володимира Купрія, гендерна політика в державному управлінні та місцевому самоврядуванні має забезпечувати збалансовану участь жінок і чоловіків в ухваленні рішень. Це розвиватиме гендерну демократію, формуватиме новий світогляд щодо ролі жінки у сфері управління, а отже, й утверджуватиме гендерну паритетність в системі державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Крім того, учасники семінару обговорили оцінку потреб ЦППК щодо підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань гендерної рівності.

Участь у заході взяли керівники та представники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Захід відбувся за ініціативи НАДС, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, ГО “Бюро гендерних стратегій і бюджетування” та за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. 

Підготовлено за матеріалами Національного агенства України з питань державної служби. Оригінал статті читайте за посиланням.