Україна і держави ЄС створюють єдине залізничне кільце

«Надзвичайно важливо, що сьогодні ми разом із європейськими колегами обговорюємо спільні проекти в інфраструктурі. Швидке та ефективне транспортне сполучення міцно з’єднує Європу сьогодні, спільні великі інфраструктурні проекти єднатимуть і в майбутньому. Україна, безперечно, є наріжним каменем європейського руху: в прямому і в переносному значенні», - сказав Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час XXVIII Економічного форуму в місті Криниця-Здруй (Республіка Польща), повідомляє прес-служба Міністерства.

За словами Міністра інфраструктури, наша держава переорієнтувала трафік вантажів та пасажирів зі східного напрямку на західний, до країн ЄС: «Український вектор дивиться чітко на Захід. У 2015 році у нас з’явилась ідея нового транспортного коридору, який з’єднає Україну, українські порти Чорного моря з ЄС, і ми почали втілювати цю ідею у 2016 році. Ми сподіваємось закінчити всі роботи по новому транспортному коридору, який з’єднає Польщу з Україною та Балтійське море із Чорним морем, до 2020 року».

За словами Міністра, 28 вересня цього року відбудеться запуск прямого сполучення Київ-Мінськ-Рига-Вільнюс, що стане частиною процесу створення єдиного залізничного кільця між країнами Східної Європи і Балтії.

По завершенню панельної дискусії відбулася церемонія підписання Спільної заяви міністрів щодо великих інфраструктурних проектів у регіоні Центрально-Східної Європи.