Україна і Литва підписали імплементаційний протокол до Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб

Україна та  Литовська Республіка підписали протокол до Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб. Як повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ, міжнародний договір підписали голова Державної міграційної служби Максим Соколюк та Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс під час офіційного візиту Президента Литовської Республіки Далі Грибаускайте до Києва.

“Реалізація цього міжнародного договору позитивно вплине на розвиток добросусідських відносин між Україною та Литовською Республікою, визначить на основі взаємності швидкі й ефективні процедури ідентифікації і безпечного та організованого повернення осіб, які не виконують правила в’їзду, виїзду та перебування на територіях України та Литовської Республіки, забезпечить дотримання Україною своїх обов’язків перед Європейським Співтовариством та світовою спільнотою щодо запровадження ефективних важелів здійснення державної політики в сфері реадмісії осіб”, – йдеться на сайті відомства.

Поряд з аналогічними міжнародними документами, укладеними між Кабінетом Міністрів України та Урядами Австрії, Чехії, Естонії та Польщі, цей українсько-литовський міжнародний договір є п’ятим імплементаційним протоколом до Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб.

Окрім того, 7 грудня Президент України Петро Порошенко уповноважив голову Державної міграційної служби Максима Соколюка підписати імплементаційний протокол між Україною та державами Бенілюксу до угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб. 26 жовтня 2018 року угоду про реадмісію Україна підписала з Білоруссю.

Довідково

Реадмісія – це взаємні зобов'язання держав, які закріплюються в міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї із Договірних Сторін, або прибувши законно втратили підстави для легального перебування.