Україна і Євросоюз домовилися покращити прикордонну інфраструктуру

Представники України та Європейського Союзу затвердили дорожню карту з покращення функціонування інфраструктури на кордоні Україна-ЄС.

Як повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури, відповідний документ ухвалили 20 березня у Львові під час зустрічі щодо консолідації зусиль для вдосконалення роботи прикордонної інфраструктури на кордоні Україна - ЄС. Участь в зустрічі взяли представники Мінінфраструктури України, Міністерства фінансів Польщі, Фінансового директорату Словаччини, Адміністрації Держприкордонслужби, ДФС, Львівської, Волинської, Закарпатської та Чернівецької облдержадміністрацій, АТ "Укрзалізниця".

"За результатами роботи ухвалено спільне комюніке зустрічі та дорожню карту з покращення функціонування прикордонної інфраструктури на кордоні Україна — ЄС", - йдеться у повідомленні.

На зустрічі учасники розглянули питання реалізації проектів з розвитку і розбудови інфраструктури пунктів пропуску та під’їзних автомобільних доріг, запровадження спільного прикордонного та митного контролю, перспектив відкриття нових пунктів пропуску, механізмів електронної інформаційної взаємодії та інструментів інформаційних технологій для спрощення адміністративних процедур учасники дійшли згоди щодо узгоджених подальших дій, спрямованих на забезпечення безперебійного та ефективного руху вантажного та пасажирського транспорту через державний кордон з країнами Європейського Союзу.

У спільному комюніке сторони домовились докласти зусиль для завершення процесу нормативно-правового врегулювання організації та здійснення спільних пунктів перетину кордонів на державному кордоні Україна – Європейський Союз.

Крім того, учасники засідання планують консолідувати зусилля з визначення технічних можливостей і спільної техніко-економічної оцінки подальшого розвитку вантажно-пасажирських транспортних перевезень між країнами Європейського Союзу і Україною та транзитних сполучень між країнами ЄС через Україну.

Раніше повідомлялося, що на Житомирщині 50 голів ОТГ підписали звернення на підтримку реформи децентралізації.