Україна інвестує 3,2 млрд гривень у безпеку на дорогах

Цьогоріч державна програма безпеки передбачає 3,2 млрд гривень. 

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час презентації планів роботи Укравтодору «Дороги UA 2020». 

 

 

«Наша стратегічна мета – з’єднати українців якісними та безпечними дорогами. Рекордне фінансування дорожнього будівництва у 2020 році дозволить відновити рекордну кількість кілометрів доріг. Водночас, ремонтуючи та будуючи автошляхи, ми повинні перш за все дбати про безпеку людей. Дороги мають вести до рідних і близьких, до прибутків у бізнесі, до туристичних магнітів, а не до лікування травм від ДТП», – заявив Владислав Криклій.

За даними Мінінфраструктури, у 2019 році в Україні сталось близько 160 тисяч ДТП, травмувалися більше 32 тисяч людей, а соціально-економічні втрати країни від ДТП склали майже 69 млрд грн. 

«Цьогоріч державна програма безпеки передбачає 3,2 млрд гривень, і наша команда виконає її. Завдання зниження аварійності на 30% – ключова ціль Міністерства інфраструктури, передбачена програмою діяльністю Уряду. Для цього у 2020 році будуємо інфраструктуру безпеки, запроваджуємо нові стандарти під час облаштування пішохідних переходів, розв’язок та інших об’єктів. Видатки – 1,5 млрд грн», – наголосив Владислав Криклій.

У планах – будівництво та облаштування 35 розв’язок кільцевого типу, 20 різнорівневих пішохідних переходів, 500 пішохідних переходів у місцях з найбільшою концентрацією ДТП, автономне освітлення 500 пішохідних переходів. Також ліквідують 16 місць концентрації ДТП, встановлять дорожні знаки з підсвіткою та сигнальними лампами, облаштують нерегульовані пішохідні об’єкти світлофорами «на вимогу».

З березня 2020 року в тестовому режимі  почне працювати система автоматичної фіксації порушень ПДД. Цьогоріч на дорогах державного значення встановлять 250 комплексів для такої фіксації і залучатимуть місцеву владу до розміщення засобів автофіксації на міських шляхах.

Крім того, Мініфрастуктури розробляє інформаційну систему моніторингу безпеки дорожнього  руху. Планується, що автоматичний габаритно-ваговий контроль у 2020 році почне повноцінно функціонувати. 

«Я вдячний народним депутатам за підтриманий у 2019 році закон, який запроваджує аудит безпеки доріг. На всіх стадіях – проєктування доріг, будівництва чи ремонту, а також під час експлуатації доріг – здійснюватиметься аудит безпеки. Це дозволить впровадити стандарти безпеки доріг та зменшити соціальні та матеріальні втрат від ДТП. План початку реалізації такий: 2020 рік – підготовка підзаконних актів та створення системи незалежного аудиту безпеки, 2021 – старт для міжнародних доріг, 2022 – старт для національних доріг», – заявив Владислав Криклій.

Міністерство інфраструктури залучає підтримку міжнародних фінансових організацій для того, щоб міста могли долучитись до впровадження локальних безпекових програм. У 2020 році реалізується проєкт підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України, який фінансується містами спільно з ЄІБ та ЄБРР на загальну суму 177 млн євро. ЄІБ і ЄБРР  виділяють по 75 млн євро, ще 27 млн євро – власні кошти міст. До реалізації проєкту долучені Київ, Одеса, Харків, Кам'янець-Подільський, Дніпро, Львів. За ці кошти міста облаштовують інфраструктуру безпеки: системи зниження швидкості біля шкіл, велодоріжки, пішохідні переходи тощо. Партнери готові розширити фінансування та долучити нові міста України, як тільки почнеться виконання проєкту. Можливе також додаткове виділення ще 50 млн євро від ЄІБ і 75 млн євро від ЄБРР.

Нагадаємо, Уряд затвердив перелік доріг, які будуть відновлюватись у 2020 році. За рік планують побудувати та відремонтувати не менше 4 тисяч кілометрів доріг. Для цього на 2020 рік у Дорожньому фонді закладено більше 66 млрд грн. З них на дороги виділять 31,5 млрд грн з державного бюджету. Також використають кошти міжнародних організацій – 20,5 млрд грн.