Україна має впроваджувати європейські алгоритми креативної економіки, - Геннадій Зубко

admin

Запит на алгоритм побудови креативної економіки і розвитку креативної індустрії в суспільстві і громадах шалений.

Сьогодні дуже багато муніципалітетів, які мають кошти, можливості і головне – бажання, хочуть створювати необхідну інфраструктуру і розвивати людський потенціал. Про це на Міжнародному форумі "Креативна Україна" заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Міністерства.

"Єдине чого не вистачає муніципалітетам – це алгоритмів, які сьогодні успішно працюють у Лондоні, Берліні, ЄС. Алгоритмів, які дають сьогодні можливість ЄС залучити до креативної економіки 8,5 мільйонів європейців, а це більше, ніж зайнято в усій автомобільній індустрії Європи. Тому ми звертаємося до ЄС з пропозицією співпраці з максимальним залученням європейських алгоритмів, що дасть можливість у подальшому створити необхідну інфраструктуру, розвинути людський потенціал і Україну в цілому", - зазначив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, сьогодні є величезний запит від місцевого самоврядування на створення інфраструктури. "Ми сьогодні маємо класні проекти від муніципалітетів Дніпра, Києва, Житомира, які готові створювати креативні хаби, впроваджувати програми бізнес-освіти, заохочувати креативні стартапи, залучати талановиту креативну молодь. Для прикладу, частка нематеріальних активів Google, Apple, Facebook, які мають найвищу капіталізацію, вже зросла до 84%. Тому нам потрібно чітко вибудувати інфраструктуру та інституції для зростання креативного потенціалу", - наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець також навів приклад креативного проекту з розвитку Карпатського регіону, який сьогодні готові реалізовувати Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська і Чернівецька області. "Буде створений креативний хаб, який буде генерувати найкращі ідеї і залучати інвесторів для їх впровадження", - повідомив він.