Україна має виконати мінімальний стандарт BEPS, щоб уникнути потрапляння в офшорний список ЄС, – Данилюк

Євросоюз буде встановлювати санкції щодо тих, хто не запровадив мінімальні стандарти BEPS (план боротьби з ухиленням від оподаткування та виведенням грошей в офшори) до кінця року, про це заявив Міністр фінансів в інтерв’ю Interfax-Україна, повідомляє прес-служба відомства.

"Український бізнес, який зараз так складно завойовує європейські ринки, користуючись Угодою про асоціацію, може опинитися в такій незручній ситуації, коли до нього будуть вводитися обмеження через те, що Україна опинилася в «офшорному» списку, тому що не виконала мінімальний стандарт BEPS вчасно", - додав Міністр.

Міністр зазначив, що впровадження чотирьох кроків мінімального стандарту BEPS дадуть можливість в повній мірі оподатковувати зароблений в Україні прибуток.

Тому найближчим часом очікуємо підписання і ратификації Багатосторонньої угоди MLI - це виконання двох з чотирьох кроків мінімального стандарту BEPS. Ця угода дозволяє оперативно та одночасно внести зміни в усі необхідні двосторонні угоди про уникнення подвійного оподаткування, який в Україні понад 70.