Україна моніторить рівень радіації за допомогою системи «РОДОС» (RODOS)

Кризова команда з реагування на надзвичайну ситуацію та Державна інспекція ядерного регулювання України стежать за радіаційною ситуацією в Київській області та поза нею за допомогою системи підтримки прийняття рішень «РОДОС» (RODOS).

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Ця система відповідає міжнародним стандартам та впроваджується в Україні за підтримки Європейського Союзу з 2011 року. За допомогою системи можна оцінювати радіологічні ризики, пов’язані з лісовими пожежами, смерчами, затопленням у зоні відчуження заплавних територій, а також з роботами зі зняття з експлуатації ЧАЕС. «РОДОС» дозволяє провести докладний розрахунок прогнозу напрямку руху потенційно забруднених хмар вздовж північних кордонів України.

Точна інформація про ситуацію на веб-сайті.

Довідково.

Система «РОДОС» розроблена в ЄС та надана Україні Європейською комісією в межах програм допомоги з ядерної безпеки. У межах цієї діяльності Європейська комісія надала обладнання для моніторингу, необхідне програмне забезпечення та провела навчання, які Україна регулярно використовує для оцінки радіаційної ситуації в зоні відчуження навколо Чорнобиля та по всій країні. Ця система пов'язана з європейською системою радіаційного моніторингу, яка поширює інформацію між країнами-учасницями в режимі реального часу.

Також Україна може скористатися супутниковою системою ЄС «Copernicus», яка дозволяє отримувати детальні супутникові знімки лісових пожеж, які почалися 4 квітня. Дізнайтеся більше про програму «Copernicus» за посиланням.