Україна - надійний партнер і транзитер газу до ЄС, - Наталія Бойко

Україна є надійним транзитером газу до Європи і послідовно проводить політику щодо виконання своїх зобов'язань у цій сфері.

Про це заявила заступник Міністра енергетики та вугільно промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко в ефірі телеканалу "Прямий", повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, повідомила, що ситуація, що виникла внаслідок зниження тиску в ГТС України, була оперативно врегульована.  Уже  1 березня прийнято рішення про введення тимчасових заходів на засіданні Кризового комітету при Міністерстві енергетики та вугільної  промисловості  України.

"Ми забезпечили перехід ТЕЦ на резервні види палива та заміщення природного газу мазутом і запровадили  оперативне інформування Міненерговугілля  для оперативного реагування", - зазначила Наталія Бойко.

Третього березня Кризовий комітет прийняв рішення про відновлення навчального процесу в освітніх закладах.

"Станом на сьогодні встановлено, що енергосистема збалансована, кризова ситуація минула,  і з завтрашнього дня ми будемо констатувати факт завершення надзвичайної  ситуації і відновлення  нормальної роботи системи", - повідомила заступник Міністра.

Коментуючи питання щодо  впливу ситуації на подальші відносини з європейськими партнерами, Наталія Бойко наголосила, що ця  ситуація показова, оскільки «Газпром» вкотре  підтвердив, що ніякі домовленості, ніякі контракти чи рішення Стокгольмського арбітражу для нього не існують,  і він продовжує маніпулювати газовою трубою як важелем політичного тиску.

Водночас Україна, незважаючи на холодну  погоду,  довела, що є надійним транзитером природного газу до країн Європейського Союзу.

"Україна протранспортувала весь обсяг газу в Європу, і ми ще раз довели, що є надійним транзитером", - підкреслила Наталія Бойко.

"Ми послідовно ведемо політику надійного партнера і транзитера", - резюмувала заступник Міністра.