Україна наростила промисловий експорт в країни Євросоюзу

Україна нарощує промисловий експорт в країни Євросоюзу. Про це йшлося під час Третього засідання Діалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості у Брюсселі під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Генерального директора Єврокомісії з питань внутрішнього ринку, промисловості та підприємництва Тімо Песонена.  

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, у 2016 році Україна і Європейська комісія ухвалили рішення про початок промислового діалогу, щоб стимулювати, модернізувати і реструктуризувати українську промисловість. Уряд України планує змінити модель економіки країни з сировинної на високотехнологічну інноваційно-індустріальну.

За три роки сторони провели 18 засідань робочих груп, де обговорювали співпрацю в сфері цивільної авіації і космічних досліджень, підтримку малого і середнього бізнесу, реформу системи державних закупівель та зміцнення зв'язків у технічній сфері. 

Степан Кубів поінформував, що протягом трьох років реальний ВВП України продовжує зростання і у 2018 році склав 3,2%. Промислове виробництво з 2017 року прискорило зростання з 0,4% до 1,6%. В Україні запрацювали підприємства, що спеціалізуються на виробництві електронних компонентів для автомобілів. Ці компоненти далі експортують в країни Євросоюзу. Також 75% електричних джгутів для автомобілів з ЄС виробляють в Україні, а кабельні мережі з нашої держави відправляють на заводи 11 країн Євросоюзу, на яких комплектують моделі світових брендів.

Очільник відомства у цьому контексті також підкреслив важливість завершення необхідних процедур для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА). 

“Завдяки активній взаємодії в рамках Діалогу ми впритул наблизилися до  укладання Угоди АСАА, яка є одним з пріоритетних напрямів економічного блоку Угоди про асоціацію з ЄС та суттєво спрошує вихід українських товарів на ринки ЄС”, - зауважив він.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році торгівля агропромисловими товарами між Україною та ЄС зросла на 11,4%.