Україна отримала 11,5 млн євро для розвитку системи державного управління в умовах кризи COVID-19

Сьогодні, 7 липня Європейський Союз надав 11,5 мільйонів євро в межах програми бюджетної підтримки українського державного управління. Мета – підвищення ефективності та стійкості державного управління в Україні під час кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

 

«Реформа державного управління є однією з ключових реформ, які проводяться в Україні, і Європейський Союз продовжує підтримувати відповідні зусилля шляхом поширення знань, кращих практик та надання суттєвої фінансової допомоги. Зараз як ніколи важливо забезпечити дотримання основних принципів публічного врядування, підзвітності та прозорості для здобуття й зміцнення довіри громадян і бізнесу до державних інституцій і тим самим сприяти швидшому відновленню після тяжкої кризи у сферах здоров’я та економіки», – зазначив посол Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні.

Для отримання бюджетної підтримки від ЄС Україна досягла прогресу в реформуванні державного управління, зокрема покращила взаємодію між державними реєстрами і наданням державних послуг із подальшим впровадженням і використанням цифрових технологій, а також продовжує оновлення кадрів та управління людськими ресурсами в державних органах.

На період 2016-2021 років бюджетна підтримка України від ЄС складає 90 мільйонів євро.

ЄС також надає Україні технічну допомогу обсягом 14 мільйонів євро для впровадження та реалізації зазначених принципів державного управління в державних органах. Крім того,  спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку виділяє більше 28 мільйонів євро для підтримки секторальних реформ у профільних міністерствах шляхом створення команд експертів у межах проєкту Українська архітектура реформ.

Довідково

У 2016 році Уряд розробив та затвердив Стратегію реформування державного управління України до 2021 року, яка відповідає європейським стандартам і має потужну підтримку ЄС. Реформа спрямована на формування ефективної системи державного управління, що здатна виробляти і реалізовувати цілісну державну політику, спрямовану на суспільний сталий розвиток та адекватне реагування на внутрішні й зовнішні виклики.

Також Україна отримує пакет допомоги обсягом 190 мільйонів євро від Європейського Союзу як підтримку в боротьбі з COVID-19. 

Рубрика: