Україна отримала перший транш допомоги від Євроконтролю з Аеронавігаційного Фонду солідарності

Цей добровільний фонд дозволить на час призупинення виконання польотів в повітряному просторі нашої країни забезпечити підтримку операційної діяльності національного провайдера аеронавігаційних послуг – Украероруху та закласти основи відновлення послуг у повоєнний період.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Зокрема, така підтримка розрахована на збереження функціонування нашої аеронавігаційної інфраструктури та підтримки компетентності фахівців операційного напрямку. Це необхідна передумова повернення до повноцінного надання послуг національним провайдером аеронавігаційних послуг України.

Нагадаємо, під час 58-го засідання Тимчасової ради Євроконтролю (РС) 24 листопада 2022 року країни-члени Євроконтролю підтримали створення Аеронавігаційного фонду солідарності для підтримки України.

Довідково

Ще в листопаді 2022 року 41 держава-член Євроконтролю оголосила про створення добровільного Фонду солідарності для підтримки України на час призупинення виконання польотів в повітряному просторі нашої країни. Зокрема, цей Фонд дасть змогу фінансувати заходи щодо відновлення послуг з аеронавігаційного обслуговування та забезпечить фінансову підтримку Украероруху на період воєнного стану.