Україна отримала від ЄС і ВООЗ близько мільйона одиниць медичних засобів для боротьби з коронавірусом

23 червня до українського аеропорту Бориспіль прибув гуманітарний вантаж від ЄС та ВООЗ з медичними засобами на понад 1 млн євро. Партія засобів індивідуального захисту включає 500 тисяч медичних масок, 250 тисяч халатів, 125 тисяч респіраторних масок, 50 тисяч захисних щитків та 2,5 тисячі спеціальних окулярів. Цього вистачить, щоб забезпечити потреби 50 лікарень, визначених МОЗ, які опікуються пацієнтами із COVID-19.

«Ці засоби – медична броня для українських лікарів, які перебувають на передовій протистояння пандемії коронавірусу в Україні», – зазначила Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина і додала, що у складні часи пандемії важливо об'єднати зусилля міжнародних партнерів і підтримати тих, хто цього найбільше потребує.

За словами Ольги Стефанішиної ця підтримка стала можливою завдяки Єдиному механізму координації надання Україні міжнародної допомоги для боротьби з COVID-19, який було створено за ініціативи Президента та Прем'єр-міністра України.

«У цьому процесі Офіс Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції відіграв роль ключового інформаційного хабу та оперативного штабу. Ми зібрали та спрямували запити щодо всіх потреб у боротьбі з коронавірусом в Україні. І вже невдовзі отримали позитивну відповідь від ООН, ВООЗ та ЄС про можливість задовольнити ці потреби. Ми дуже вдячні за цю підтримку нашим партнерам. Найбільш важливо, що координаційний механізм дозволив уникнути дублювання інформації та мінімізувати час на пошук необхідних ресурсів» – зазначила Ольга Стефанішина.

«Україна, як і решта країн світу, тільки вчиться ефективно реагувати на пандемію COVID-19. Ми надзвичайно вдячні ВООЗ за включення у цей процес на системному рівні: з самого початку пандемії ВООЗ надає Україні технічні рекомендації, підтримує розробку стандартів, допомагає координувати зусилля для боротьби із розповсюдженням хвороби», — зазначив заступник Міністра охорони здоров'я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Фото з аеропорту про прибуття вантажу можна знайти за посиланням: https://cutt.ly/3u8gkYL 

Довідкова інформація:

Після розмитнення вантаж розподілятиметься представництвом ВООЗ в Україні відповідно до потреб закладів охорони здоров'я, визначених Міністерством охорони здоров'я України. 

Постачання гуманітарного вантажу є частиною програми допомоги Європейського Союзу Україні та ініціативи «Солідарність заради здоров'я», яка здійснюється в партнерстві з Європейським регіональним бюро ВООЗ, та спрямована на запобігання поширенню COVID-19 у країні. Додаткові партії для лабораторій (обладнання, витратні матеріали, реагенти) поставлять наприкінці червня.

 

Рубрика: