Україна отримала від ЄС і ВООЗ понад 100 кисневих концентраторів для пацієнтів з COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я спільно з Європейським Союзом закупили та доставили в Україну 100 концентраторів кисню.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

ВООЗ та Євросоюз передали Україні кисневі концентратори для COVID-лікарень

Photo: Ukrinform

Це обладнання призначене для 44 медзакладів, що лікують пацієнтів з COVID-19. Обладнання передадуть у регіональні лікарні, де найбільше постраждалих від COVID-19, зокрема у Львівську, Чернівецьку, Харківську, Івано-Франківську області, а також до Києва та Умані.

Концентратори кисню були закуплені Європейським регіональним бюро ВООЗ за фінансування Європейського Союзу в рамках ініціативи «Солідарність заради здоров'я». Загальна вартість медичного обладнання складає понад 78 тис. євро. Все доставлене обладнання перевірено на відповідність стандартам якості та безпеки.

 «В рамках ініціативи «Солідарність заради здоров'я», Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров'я надають терміново необхідну допомогу для покриття критичних медичних потреб. Завдяки нашому партнерству ми змогли закупити та доставити, попри дефіцит у всьому світі, кисневі концентратори, які критично важливі для лікування тяжкохворих на COVID-19 у 44 лікарнях по всій країні. Наразі дуже важливо якнайскоріше пройти всі адміністративні процедури для того, щоб розпочати доставку цього критичного обладнання, щоб передові лікарні вже могли ним користуватися. Це частина програми допомоги Європейського Союзу #TeamEurope, в рамках якого Україні виділяється 190 мільйонів євро на реагування на COVID-19», — зазначив Матті Маасікас, посол ЄС, голова Представництва ЄС в Україні.

 

Довідково

Кисневі концентратори — це неінвазивний спосіб забезпечення киснем пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19. Забезпечення додатковим киснем є першим важливим кроком для лікування пацієнтів з важким перебігом COVID-19, які мають низький рівень кисню в крові, та цей спосіб повинен бути основним при виборі лікування.

Ініціатива «Солідарність заради здоров'я» є спільним проєктом Європейського Союзу та Європейського регіонального бюро ВООЗ в шести країнах Східної Європи та Кавказу – Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні. Мета проєкту – допомогти у профілактиці, виявленні та реагуванні на пандемію COVID-19, а також зміцнити потенціал східних сусідів ЄС з реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров'я. Проєкт здійснюється Європейським регіональним бюро ВООЗ та Бюро ВООЗ у країнах у тісній координації з представництвами ЄС, національними органами влади та партнерами з розвитку, зокрема в системі Організації Об'єднаних Націй.

Рубрика: