Україна отримає грант ЄС у розмірі 6,7 млн євро на потреби залізниці

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк Європейського Союзу, та АТ «Укрзалізниця» підписали грантову угоду від ЄС на суму 6,7 млн євро для підтримки діяльності компанії під час війни.  

Про це повідомляє пресслужба «Укрзалізниці».

Грант ЄС у розмірі 6,7 млн євро був спочатку передбачений для проєкту ЄІБ «Модернізація української залізниці» для вдосконалення та електрифікації частини залізничної системи в Україні. Однак після початку повномасштабного вторгнення, відповідно до рішення Європейської комісії, початковий грант було перепрофільовано на термінову екстрену підтримку «Укрзалізниці» з метою забезпечення продовження функціонування залізниці та задоволення нагальних потреб у перевезеннях пасажирів та гуманітарної допомоги.

«Залізничний транспорт виявився критично важливим для порятунку українців, переміщення біженців і транспортування вантажів в умовах російської агресії проти України. Ми визнаємо неймовірні зусилля Укрзалізниці для забезпечення ефективної роботи залізничного транспорту в цей надзвичайно складний для країни час. Співпраця у транспортному секторі залишається пріоритетом для ЄС, і включає, зокрема, розширення залізничного сполучення між ЄС та Україною», – сказала Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Підписуючи грантову угоду в Києві від імені Європейського інвестиційного банку, Рафаль Рибацкі, Директор відділу кредитування в державному секторі у країнах Східної Європи сказав: 

«Як банк ЄС, ЄІБ сповнений рішучості підтримувати український народ у їхньому опорі брутальній, незаконній та невиправданій російській агресії. Ми вітаємо важливий крок у цьому напрямі — сьогоднішнє підписання гранту ЄС у розмірі 6,7 млн євро, який підтримає життєдіяльність української залізниці. Зараз це рятівне коло для мільйонів українців, і залізничне сполучення є як ніколи важливими. Спираючись на важливу підтримку Європейської комісії, цей грант дозволить Укрзалізниці задовольнити найнагальніші потреби, щоб продовжити роботу з порятунку життя. Як демонструє ця ініціатива, ми залишаємося відданими та гнучкими у нашій підтримці  України».

Довідково

Європейський Союз тісно співпрацює з українською владою задля подолання викликів, спричинених російською військовою агресією, і підтримує швидке відновлення України. 

Від початку неспровокованої та невиправданої російської військової агресії Європейський Союз, держави-члени ЄС та європейські фінансові інституції були солідарні у своїй непохитній підтримці України відповідно до підходу «Team Europe».