Україна отримає від Німеччини 35 млн євро на протидію та адаптацію до зміни клімату

Федеральне міністерство Німеччини із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки надасть Україні 35 мільйонів євро за чотирма пріоритетними напрямками.

Як повідомляється на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України, кошти Німеччина передасть у межах Міжнародної кліматичної ініціативи. 

“Мінприроди успішно завершило перемовний процес із Федеральним міністерством Німеччини щодо надання допомоги в розмірі 35 мільйонів євро. Це велике досягнення та виклик для усієї екологічної спільноти України, що спрямує економіку до зеленого зростання” - наголосив Міністр екологіі та природних ресурсів України Остап Семерак.

Проекти, які будуть профінансовані, мають орієнтуватися на виконання Паризької угоди, національно визначених внесків, включати аспект міжнародної співпраці у контексті протидії зміні клімату в акваторії Чорного моря та сприяти розвитку відновлюваної енергетики, в тому числі - використання енергії біомаси на заміну викопним джерелам енергії.

Головний фокус подальшої співпраці полягає у впровадженні національно визначених внесків відповідно до Паризької Угоди 2015 року та положень Стратегічного плану із імплементації Міжнародної конвенції з біорізноманіття. У цьому зв'язку завданням є системніший підход до індивідуальних проектів фінансування для бізнесу та громадського сектору таким чином, щоб один проект підсилював вплив іншого.

Довідково

Двостороння співпраця між Україною та Німеччиною у межах Міжнародної кліматичної ініціативи триває з 2008 року. За цей час Україна стала одним із ключових партнерів Ініціативи, розпочавши 14 проектів, 10 із них загальним бюджетом 19 млн євро вже успішно завершені.

Рубрика: