Україна перейшла на нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими

Із січня 2019 року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо­ та пилопродукції.

Так, за інформацією Державного агентства лісових ресурсів України, у них суттєво змінені підходи до визначення розмірно­якісних характеристик лісо­ та пиломатеріалів. Відтепер ділова деревина (лісоматеріали круглі) розподіляється на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах, з відсутнім визначенням їх напряму використання.

Принцип класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих не базується на призначенні сортиментів, а в основі його – показники розміру та якості колод; більший діаметр і мінімальний вміст вад деревини за встановленого приросту – вищий клас якості.

Нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими, розроблялися Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 “Лісові ресурси” та затверджувалися ДП “Український науково­досліднийі навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості”.

За словами заступника голови ТК­18 Наталії Марченко, із переходом на систему європейської стандартизації лісопродукції знімуться питання й надлишковий контроль за реалізацією деревини і продукції з неї з боку цілої низки контрольних органів країни, які через недоліки у системі стандартизації мали претензії до лісгоспів та деревообробних підприємств.

Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційними процесами в лісовій галузі України.

Оригінал новини читайте за посиланням.