Україна планує долучитися до Стратегії ЄС щодо вакцинації проти COVID-19, – Стефанішина

Україна може долучитися до глобальних ініціатив по розробці чи закупівлі вакцин, зокрема стратегії ЄС по вакцинації. На рівні ЄС така політика тільки формується і Україна повинна бути її частиною. На цьому наголосила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв’ю для «Interfax-Україна».

За словами Стефанішиної, вона планує детально обговорити це питання з представниками Єврокомісії на цьому тижні.

«Ініціатив багато, і поки що ми для себе вирішили, що найправильніше буде долучитися до стратегії ЄС. Євросоюз координує зусилля по всіх ініціативах, тримає руку на пульсі щодо роботи в кожній з країн ЄС, відслідковує розробки вакцин у світі. Ми якраз зараз ведемо діалог щодо того, як правильно спланувати послідовність своїх кроків, як діяти». – зазначила Віцепрем’єр-міністерка.

Українська влада також провела внутрішні консультації з компаніями, які можуть долучатися до названих процесів.

«Ми спілкувалися з країнами Європи і багато чуємо про те, що є сенс інвестувати зусилля в розробку ліків. Сьогодні я знаю, що найбільші фармацевтичні компанії України вже в співробітництві з іноземними фармкомпаніями працюють над розробкою ліків. Тому ми з одного боку хочемо бути в тренді та політичному діалозі щодо глобальних ініціатив по вакцинації, але при цьому ми розуміємо, що не треба забувати про питання вироблення ліків». – прокоментувала Ольга Стефанішина.