Україна планує створити міцну європейську платформу харчової безпеки, - Володимир Лапа

Мета України полягає в тому, щоб через прийняття ряду законодавчих актів створити міцну європейську платформу харчової безпечності України.

На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час XVII Міжнародного економічного форуму у Львові, повідомляє прес-служба відомства.

"Харчова безпечність у Європейському Союзі – це насамперед простежуванність, наявність систем безпечності на потужностях. І це починається з елементарних речей, наприклад, з ідентифікації худоби", - зазначив Володимир Лапа.

Створенню дійсно такої платформи передує надзвичайно великий обсяг роботи в частині нормотворення.

"Але нормативно-правова база - це лише половина справи. Інша половина – це готовність і спроможність розуміти та виконувати нові вимоги законодавства як компетентним органом, так і бізнесом", - додав Володимир Лапа.

За його словами, зараз уже напрацьована ціла низка законодавчих ініціатив, які чекають свого розгляду, і щодо яких ведуться широкі дискусії з представниками бізнесу, парламентарями, центральними органами виконавчої влади.

"І можливість проведення цього Міжнародного економічного форуму слід розцінювати, як ще один майданчик для такої дискусії. Переконаний, що форуми з питань безпечності харчових продуктів повинні відбуватися в кожній області, щоб доносити інформацію про нові вимоги законодавства, обмінюватися передовим досвідом, - заявив Голова Держпродспоживслужби. – Бо вимоги закону – це не мета, це - лише засіб реалізації мети. Наша мета – безпечність харчової продукції, яка виробляється в Україні і для українського споживача, і для наших закордонних партнерів".

Володимир Лапа також запевнив, що Держпродспоживслужба як на рівні центрального апарату, так і на рівні своїх територіальних органів робитиме все від неї залежне, щоб бізнес відчував себе комфортно в цій відносно новій системі безпечності харчових продуктів.