Україна почала розгляд пропозицій ЄС щодо змін до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства

Україна та Європейський Союз розпочали консультації щодо внесення змін до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України за підсумками міжвідомчої наради під головуванням заступниці Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко.

За її словами, запропоновані стороною ЄС зміни мають посилити інституційну структуру та робочі методи Енергетичного Співтовариства для досягнення цілей Договору. Пропозиції напрацювали з урахуванням еволюції вказаної міжнародної організації та розширення членства за останні роки.

“Вказані пропозиції передбачають впровадження ефективніших правил, які дозволять мати систему, що базується на функціонуючій нормативно-правовій базі і прозорих правилах із інструментарієм для реформування енергетичного ринку, узгодженого з ринковими розробками та практиками в масштабах ЄС”, — зазначили в Міненерго.

Зміни мають забезпечити більшу гнучкість адаптації acquis, зважаючи на те, що внутрішня ситуація у країнах-учасницях Договору в багатьох ключових аспектах може відрізнятися. Окрема частина пропозицій стосується розширення процедурних правил з конкуренції та державної допомоги в енергетичному секторі відповідно до моделі ЄС. Вона також враховує останні зміни, пов’язані із втіленням Паризької кліматичної угоди

Підготовлено за матеріалами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Оригінал статті читайте за посиланням