Україна поглибить стратегічну співпрацю з Німеччиною у сфері енергетики

Україна працює над розширенням стратегічного співробітництва з Німеччиною у сфері енергетики. Остаточних домовленостей щодо цього між Україною та Німеччиною досягли під час зустрічі заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко та державного секретаря Федерального міністерства економіки та енергетики ФРН Томаса Барайса.

Сторони підписали відповідний меморандум, на основі якого розширять перелік спільних проектів, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

Зазначається, що під час зустрічі значну увагу присвятили темі інтеграції українських енергетичних ринків до ринків Європейського Союзу, зокрема, синхронізації з ЄС у режимі роботи газового ринку та переходу ОЕС України на паралельну роботу з об’єднанням енергосистем країн ЄС.

"Сьогодні в Україні створюються організаційні, технічні та правові умови, які спрямовані в перспективі успішно підключити ОЕС України до синхронної зони енергетичної системи ENTSO-E", - повідомила в цьому контексті Наталія Бойко.

Вона поінформувала німецьку сторону щодо схвалення оновленого Додатку XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, імплементація якого дозволить інтегрувати енергетичні ринки України з європейськими та забезпечить реалізацію євроінтеграційних прагнень.

Заступник Міністра наголосила, що Україна володіє надійною та потужною газотранспортною системою, що безперебійно виконує свої функції, тому сьогодні стратегічно важливо зберегти роль України як транзитера газу.

Учасники зустрічі також обговорили загальний стан реформування енергетичного сектору в Україні, питання реалізації спільних українсько-німецьких проектів в енергетичній сфері та можливості надання технічної допомоги на реалізацію проекту щодо інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергосистему України.

Раніше повідомлялося, що Україна почала розгляд пропозицій ЄС щодо змін до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.