Україна представить національний павільйон на міжнародному кіноринку у Каннах

Українську кіноіндустрію представлять національним павільйоном на міжнародному кіноринку Marché du Film у Каннах (Франція).

Як повідомляє прес-служба Державного агенства з питань кіно, він працюватиме паралельно із 72-м Каннським міжнародним кінофестивалем з 14 по 25 травня.

Український павільйон має гасло #UkraineIsYourDestination. Це своєрідний заклик до закордонних кінематографістів, що підсумовує мету павільйону — продемонструвати горизонт можливостей для роботи над фільмами в Україні та залучити нових партнерів.

Іноземна кіноспільнота зможе отримати у павільйоні вичерпну інформацію про стан індустрії, аналітичні та статистичні матеріали про обсяг ринку, законодавство у сфері кінематографа, каталог українського кіно за 2018-2019 рік та каталог українських кінопродюсерів, провести зустрічі з ними, з дистриб’юторами, представниками Держкіно та українських кінофестивалів.

“Кіноринок на Каннському кінофестивалі — ключовій кіноподії Європи — дозволить представити всі можливості кіновиробництва в Україні: сервіси, локації, професійні команди та студії, фільми, готові до дистрибуції та кінофестивалів, можливості міжнародної копродукції, джерела фінансування фільмів”, — зазначила виконавча директорка Української Кіноасоціації (УКА) Вікторія Ярмощук.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко повідомив, що на роботу українського стенду на кіноринку Marché du Film у цьому році спрямовують вдвічі більше коштів, ніж у 2018 році.

“Представлення українського кіно на світових кіноринках є інструментом інтеграції  нашої кіноіндустрії у світовий кінопростір. Це також один із стратегічних напрямів роботи Держкіно, тому цьогоріч обсяг фінансування Агентством заходів з популяризації України у світі значно зріс»,  — зазначив він.

Цьогоріч Україну в рамках Cinefondation Residence представляє сценарист та режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук із проектом фільму “Памфір”.

Cinefondation Residence — це програма Каннського кінофестивалю, що покликана відкривати нові імена та допомагати молодим режисерам із розробкою проекту дебютного повнометражного фільму і пошуком французького партнера для копродукції.

Програму Каннського кінофестивалю оголосять наприкінці квітня, тоді й стане відомо, чи увійшли українські фільми до його програм.

Довідково:

Торік Україну в Каннах успішно представили дві стрічки. Фільм “Донбас” Сергія Лозниці, знятий у копродукції  Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії, став фільмом-відкриттям конкурсної програми “Особливий погляд” і отримав приз за найкращу режисуру. Фільм ісландського режисера Бенедикта Ерлінгссона “Гірська жінка: на війні”, що став результатом співпраці Ісландії, Франції та України, брав участь у програмі “Тиждень критиків” і отримав відзнаку за найкраще музичне оформлення.