Україна продовжує інтеграцію до європейської спільноти на багатьох рівнях

19 листопада Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук провів зустріч з Прем’єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем, який перебуває в Україні з офіційним візитом.  Про це повідомляє прес-служба Уряду.

«Це історичний візит такого високого рівня вперше за 11 років. Це сигнал до посилення співробітництва між нашими країнами на багатьох рівнях. Тим більш важливо почути від вас, пане Прем'єр-міністре, запевнення про підтримку з боку Чехії територіальної цілісності та суверенітету України. У свою чергу запевняю вас, що курс України на НАТО та ЄС незворотній», – наголосив Олексій Гончарук.

Серед потенційно важливих напрямків співпраці Україна – Чехія Олексій Гончарук відзначив співпрацю у військово-промисловій сфері. Чехія є однією з небагатьох країн світу, яка зняла всі бар’єри на поставки Україні озброєнь і входить до четвірки держав світу (разом із Великою Британією, Канадою, Францією), які дають спецекспортерам України ліцензії на операції зі зброєю і товарами подвійного призначення.

«В Україні є багато підприємств, які виробляють продукцію для військово-промислового комплексу, ми готові до співпраці з відповідними чеськими партнерами і знаємо про плани окремих чеських компаній працювати у цій сфері в Україні, і вітаємо ці плани, зокрема – щодо будівництва в Україні заводів та підприємств», – підкреслив Олексій Гончарук.

Прем'єр-міністр України також відзначив важливість співпраці в енергетичній сфері.

«Україна продовжує інтеграцію до європейської спільноти на багатьох рівнях, це зафіксовано у відповідних документах. Запевняю, що до 2023 року ми синхронізуємо енергомережу України та ЄС. Це актуальний план, ми його підтверджуємо та маємо намір його успішно реалізувати», – підкреслив Олексій Гончарук.

Разом із тим Прем'єр-міністр України зауважив тривожну ситуацію з енергетичною безпекою у Європі, що склалася навколо ініціативи «Північний потік-2».

«Північний потік-2» – політичний проект, який стратегічно спрямований на посилення залежності європейських країн від Росії і безперечно призведе до зменшення енергетичної безпеки та енергетичної стабільності у всій Європі. Крім того – це дуже небезпечний прецедент, який матиме дуже погані наслідки для усіх», – наголосив Прем'єр-міністр України.

Очільник Уряду України нагадав про рекордні обсяги взаємної торгівлі між Україною та Чехією.

«Торгівля між Україною та Чехією досягла рекордних значень за всі роки незалежності: за 8 місяців 2019 зовнішньоторговельний оборот склав рекордні $1,4 млрд та зріс на майже 14%. Ми готові зі свого боку збільшувати ці показники, і сподіваюся, що з боку чеського бізнесу буде так само як щодо торгівлі, так і щодо інвестицій в Україну. Уряд зі свого боку буде готовий усіляко допомагати», – підкреслив Олексій Гончарук.