Україна продовжує реформу пробації: разом з ЄС підбили підсумки за 5 років

За п'ять років через систему пробації пройшли 300 тисяч засуджених. 96% з них не вчиняли повторних злочинів. Ці та інші підсумки підбили на форумі «Пробація — безпечніше суспільство» та та пресконференції «Пробація в Україні: 5-річний рубіж».

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

26 лютого за підтримки проекту ЄС «Право-Justice» відбувся Перший відкритий форум «Пробація - безпечніше суспільство», а також пресконференція, присвячена пятій річниці ухвалення Закону України «Про пробацію».

«Зараз в Україні близько 52,000 ув'язнених. Це величезна армія потенційних безробітних, які перебувають в жахливих умовах. Тому перед нами стоїть мета зменшити кількість людей у в'язниці, збільшивши кількість клієнтів пробації. Пробація робить суспільство більш безпечним за меншу ціну, ніж тюремна система. Цьому є багато доказів в різних юрисдикціях Європейського Союзу. І в цьому питанні Україна почала свій впевнений рух», — повідомив керівник проєкту ЄС «Право-Justice» Довидас Віткаускас.

Станом на січень 2020 року майже 900 волонтерів долучилося до проведення соціально-виховної роботи із засудженими. Волонтери допомагають засудженим із вирішенням побутових проблем, сприяють працевлаштуванню, надають психологічну та юридичну допомогу.

«Ухвалення Закону України «Про пробацію» п'ять років тому — стратегічне рішення. За цей час система допомогла тисячам наших громадян, і на цьому її активність не закінчується. У майбутньому ми плануємо розширити перелік видів покарань, які не пов'язані із позбавленням волі. Також потрібно покращувати інструменти роботи із клієнтами пробації, налагоджувати IT-інфраструктуру та поширювати інформацію про роботу системи. Окремо дякую волонтерам, без яких досягти подібних результатів було б неможливо», — зазначив директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук.

Захід організовано за ініціативи Міністерства юстиції України спільно з проектом ЄС «Право-Justice», Державної установи «Центр пробації», МАТRA, NORLAU та КМДА за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Довідково. Пробація – це проєвропейська система роботи з правопорушниками без їх ізоляції від суспільства, що поєднує контроль за виконанням покарань без позбавлення волі та підтримку змін у житті правопорушника.

Нагадаємо, що Конференція з питань українських реформ цьогоріч відбудеться 7 липня у Вільнюсі і збере понад 400 учасників делегацій високого рівня. 

Рубрика: