Україна продовжить працювати над досягненням стандартів НАТО, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

На Саміті НАТО у бік України прозвучали чіткі позитивні сигнали, наша держава продовжить роботу над досягненням стандартів Альянсу.

Про це Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла в ефірі Еспресо.TV.   

За її словами, під час Саміту у бік України були озвучені чіткі позитивні сигнали. Так, країни-члени НАТО запевнили у тому, що підтримують та будуть підтримувати суверенітет і незалежність України в міжнародно визнаних кордонах.

Окрім того, за результатами саміту можна чітко говорити про те, що в НАТО ніколи не приймуть ані анексії, ані окупації українських територій. Альянс й надалі буде підтримувати реформаторські зусилля нашої країни і бачать прогрес, якого вже вдалося досягти.

"Маємо підтвердження, що країни-члени Альянсу розраховують на те, що Україна буде з ними сумісна у військовій обороні, сфері безпеки та в іншому спектрі завдань, починаючи з економіки до демократичних процедур в усіх галузях. І саме на цьому ставиться зараз акцент", - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Коментуючи плани Україїни досягти стандартів НАТО та повної взаємодії з силами Альянсу до 2020 року, вона зазначила, що наша держава буде прагнути до цього (досягнення стандартів НАТО - ред.). Втім, втілення таких реформ залежить не лише від політичної волі, а і й від ресурсів, які вкладаються у реформи, а також від політичної ситуації. 

Раніше повідомлялося, що Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, Декларації Саміту НАТО в Брюсселі підтвердила прагнення нашої країни стати членом Альянсу.