Україна приєдналася до європейської спільної системи маршрутних зборів

В Брюсселі під час засідання Розширеного комітету Євроконтролю з питань маршрутних зборів (CRCO) остаточно схвалили технічну інтеграцію України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю.

Про це повідомляє Міністертсво інфраструктури України.

За словами Міністра інфраструктури, відтепер вводиться єдиний для всіх авіакомпаній принцип розрахунків за аеронавігаційне обслуговування. Євроконтроль від імені України здійснюватиме їх за зручними для авіакомпаній процедурами.

«Якщо якась умовна авіакомпанія не буде розраховуватись за аеронавігаційні збори з Украерорухом, відносно них включаються санкції та вони не зможуть користуватися авіапростором у країнах-членах Євроконтролю. А Євроконтроль в свою чергу виступає податковим агентом і гарантом сплати внесків», – пояснив Владислав Криклій.

Для України встановлено розмір маршрутних зборів за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік – у повітряному просторі над територією країни та окремо – в частині міжнародного повітряного простору над відкритим морем (Green Zone), де відповідальність за обслуговування повітряного руху делегована Україні міжнародним співтовариством.

За словами керівника Украероруху Андрія Ярмака, який взяв участь у засіданні CRCO у форматі відеоконференції, завершення 16-ти річного євроінтеграційного процесу у галузі аеронавігації дозволить Україні впровадити європейську систему формування та справляння плати за аеронавігаційні послуги.

Основні переваги завершення технічної інтеграції для Украероруху такі:

  • щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування та встановлення актуальних ставок 1 січня кожного року з метою повного покриття витрат на забезпечення послуг; 

  • нові потенційні можливості залучати додатковий транзитний трафік над Чорним морем завдяки затвердженню двох окремих ставок маршрутних зборів, а саме для повітряного простору над суверенною територією України та в міжнародному повітряному просторі над відкритим морем. Цьому сприятиме встановлення окремої зони зі зменшеною ставкою разом із ухваленими позитивними рішеннями світових регуляторів з безпеки авіації EASA та FAA щодо перегляду заборонених зон для виконання польотів в українському повітряному просторі.

Повна технічна інтеграція України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю передбачає також підвищення ефективності прозорих та змістовних консультацій з авіакомпаніями щодо національної бази витрат та інвестиційних проєктів. Крім того, обробка виставлених Євроконтролем рахунків за аеронавігацію від імені України забезпечить майже 100% їх оплату авіакомпаніями. Разом із тим, перевагою техінтеграції для авіакомпаній стане виставлення та справляння плати за аеронавігаційне обслуговування за стандартними та зручними для користувачів процедурами.