Україна приєдналася до Європейської системи онлайн висвітлення даних про якість атмосферного повітря

Розпочався автоматизований процес передачі даних про якість атмосферного повітря з серверів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України в систему індексу якості повітря Європейського екологічного агентства.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні у Facebook.

Image may contain: text

Для розрахунку індексу якості повітря використовуються дані концентрацій озону, діоксиду сірки, діоксиду азоту, зважених часток пилу діаметром менше 10 та 2,5 мкм. Наразі ці дані передаються щогодини з автоматизованих постів Донецької ОДА. Найближчим часом планується підключення до передачі даних Київської та Дніпропетровської областей. 

Процес передачі даних відбувається за підтримки проєкту ЄС Спільної системи екологічної інформації (SEIS Ukraine), який надав технічну допомогу Україні, а саме програмне забезпечення RAVEN для організації зберігання, валідації, верифікації та передачі даних про якість атмосферного повітря. 

Україна стала другою країною Східного партнерства після Грузії, яка змогла забезпечити всі технічні вимоги для організації процесу передачі даних. 

Довідково

SEIS – це ініціатива Європейської комісії та Європейського агентства з навколишнього середовища, яка включає 39 країн європейського інформаційного середовища Eionet та країни східного сусідства, до якого входить Україна.