Україна приєднується до Європейського фонду підтримки кіно «Eurimages»

Верховна Рада ухвалила проєкт закону про приєднання України до Європейського фонду підтримки кіно «Eurimages». Таким чином Україна виконує відповідний пункт Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

За законопроєкт №0013 «Про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («Eurimages»)» проголосували 326 парламентарів.

Приєднання України до «Eurimages» дозволить подавати на розгляд Фонду українські проєкти спільного кіновиробництва, отримувати фінансування та брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду. Це дасть поштовх для розвитку національного кіновиробництва, посилить міжнародне культурне співробітництво та промоцію українського кіно на європейському кіноринку. 

Наразі членами «Eurimages» є 40 країн. Україна стане членом Фонду, коли надасть офіційне повідомлення про приєднання Генеральному секретарю Ради Європи.

Довідково: 

«Eurimages» заснували у жовтні 1988 року при Раді Європи. Фонд відіграє ключову роль в об’єднанні європейської кіноіндустрії, розвитку європейських мереж співпраці між професіоналами, розширенні горизонтів національного кіновиробництва та удосконаленні моделі європейського кіновиробництва.