Україна співпрацюватиме з найбільшим залізничним оператором Німеччини

Міністерство інфраструктури України та найбільший залізничний оператор Німеччини Deutsche Bahn підписали Угоду про наміри щодо подальшої співпраці у транспортній галузі та розвитку АТ «Укрзалізниця». Угоду підписали 22 січня у Давосі під час Економічного форуму. 

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

 

 

Досвід найбільшого залізничного оператора Німеччини планують використати при реформуванні залізничних перевезень в Україні.  

«Впевнений, що застосування досвіду найбільш успішної європейської залізничної компанії підвищить ефективність  та якість залізничних перевезень в Україні. Одразу хочу відкинути всі чутки — про жодні продаж чи оренду такого стратегічно важливого державного об’єкта як Укрзалізниця не йдеться», — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

 

Україна співпрацюватиме з найбільшим залізничним оператором Німеччини, - Олексій Гончарук

 

За словами Прем’єр-міністра, Україна повністю зберігає за собою контроль над Укрзалізницею. Німецькі фахівці працюватимуть над реформуванням управлінських механізмів підприємства. 

«Розвиток в рамках Трансєвропейської транспортної мережі TEN-T – стратегічна мета для України. Важливою складовою виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС  є адаптація та імплементація директив Європейської союзу, що стосуються залізничного транспорту, у тому числі шляхом ухвалення відповідних змін у законодавстві. Ми очікуємо на ухвалення нового закону про залізничний транспорт у 2020 році, для його практичної реалізації важливим є досвід такої компанії, як Deutsche Bahn», - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Нагадаємо, Укрзалізниця готується продавати свої акції і працювати по-новому. Підготовка Укрзалізниці до IPO та відкриття ринку залізничних перевезень передбачені у плані заходів з реформування залізничного транспорту, який ухвалив Кабінет Міністрів України. Укрзалізниця зможе залучити більший об’єм інвестицій та вирішити проблему ефективного управління компанією шляхом розділення на три оператора: інфраструктури, вантажного перевізника і пасажирського.