Україна співпрацюватиме з Угорщиною у сфері у геотермальної енергетики

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Державна інноваційна фінансово-кредитна установа та угорська компанія «Тріосан Холдінг»  підписали тристоронній Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.

Про це повідомляє Держенергоефективності.

В Україні існують ресурси геотермальної енергії. Зокрема, західні регіони є перспективними для такого виду діяльності. Це також підтверджено дослідженням, яке проводили фахівці Національного енергетичного агентства Ісландії.

Під час зустрічі підписанти обговорили перспективи розвитку геотермальної енергетики в Україні. Вони також приділили особливу увагу законодавчому підґрунтю для реалізації проєктів у геотермальній енергетиці в Україні. Інвестори, які планують працювати у цій сфері, зможуть реалізувати «чисту» енергію або за «зеленим» тарифом до 2030 року, або за ціною, визначеною на «зелених» аукціонах строком на 20 років.

«Попри прогрес у впровадженні «зелених» проектів за останні кілька років, питання розвитку геотермальної енергетика потребує належної уваги. Тому для нас цінним є досвід та інвестиції країн ЄС, у т.ч. Угорщини у цій сфері», – повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Відповідно до Меморандуму сторони будуть співпрацювати та обмінюватися інформацією щодо впровадження інноваційних підходів виробництва електричної та теплової енергії з геотермальних джерел. Окрім того, сторони працюватимуть над аналізом та удосконаленням законодавства, сприятимуть покращенню інвестиційної привабливості цих секторів та розробці спільних проектів.

Довідково

Геотермальна енергетика – виробництво електричної і теплової енергії на геотермальних станціях за допомогою теплової енергії, що міститься в надрах землі. Відноситься до видів відновлювальної енергетики. Про потенціал розвитку геотермальної енергії в Україні можна почитати за посиланням.