Україна стала членом Метричної конвенції, приєднання до якої передбачено Угодою про асоціацію з ЄС

7 серпня 2018 року Україна набула повноправного членства в Метричній конвенції та стала однією із 60 країн-членів. До цього часу протягом 16 років Україна перебувала у статусі асоційованого члена. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Приєднання до Метричної конвенції передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, Стратегією розвитку системи технічного регулювання до 2020 року, а також Законом України “Про приєднання України до Метричної конвенції” від 23 травня 2018 року № 2445-VIII.

У Конвенції визначається порядок та особливості функціонування постійної наукової установи - Міжнародного бюро з мір та ваг, на яке покладається всі звірення і перевірки нових прототипів метра і кілограма, зберігання міжнародних протопипів, періодичне звірення національних еталонів із міжнародними прототипами тощо.

Україна отримує право голосувати на засіданнях Генеральної конференції з мір та ваг, придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості, користуватися послугами з калібрування національних еталонів, брати участь у ключових звіреннях та повірках із міжнародними прототипами, що проводяться Міжнародним комітетом з мір та ваг(СІРМ) тощо.