Україна та Австрія активізують співпрацю в сфері культури та креативних індустрій

Україна та Австрія активізують співпрацю в сфері культури та креативних індустрій.

Так, директор Австрійського культурного форуму Ульф Хаусбрандт під час зустрічі у Києві з першим заступником Міністра культури України Світланою Фоменко акцентував увагу на необхідності започаткувати такий формат співпраці між країнами, який матиме позитивний ефект для сталого розвитку, підкреслить інновативність та сфокусує зусилля на креативних підходах до пізнання націй через культуру.

Зокрема, йшлося не тільки про традиційні форми культурного представлення — класичний балет, оперне мистецтво і хореографію, а й інноваційні форми творчого самовираження: баукультур,  сучасне мистецтво, дизайн, мода, книговидавнича справа.

Окрім того, Ульф Хаусбрандт висловив значний інтерес до налагодження прямої співпраці між молодими fashion-дизайнерами шляхом започаткування спільних заходів, наприклад, Днів моди, які почергово будуть проводитися в обох країнах.

“Сторони домовилися сфокусувати зусилля на креативних підходах до пізнання націй через культуру та налагодити співпрацю шляхом проведення спільних семінарів, комунікативних і культурних творчих обмінів, створення професійних мереж та об’єднань між митцями обох країн”, - сказано у повідомленні прес-служби Міністерства культури України.

Раніше повідомлялося, що 2019 рік оголосили Роком української культури в Австрії. Протягом року посольство України в Австрії та Український інститут організують низку культурних заходів по всій країні.

Підготовлено за матеріалами Міністерства культури України. Оригінал статті читайте за посиланням.