Україна та Фінляндія створюють трастовий фонд для фінансування "зелених" проектів

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із віце-президентом Північної екологічної фінансової  корпорації НЕФКО Трондом Мое та старшим менеджером з інвестицій НЕФКО Хеленою Ляхтеенмякі підписали Угоду щодо забезпечення функціонування Фінсько-українського трастового фонду для фінансування розробки "зелених" проектів в Україні, повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергофективності.

Підписання цієї угоди є результатом плідних домовленостей, досягнутих впродовж низки зустрічей із представниками Міністерства закордонних справ Фінляндії та НЕФКО, закріплених підписанням Меморандуму про співпрацю між МЗС Фінляндії та Держенергоефективності у січні 2017 року.

Завдяки активним переговорам вже восени 2017 р. між МЗС Фінляндії та НЕФКО укладено Угоду про заснування зазначеного Фонду.

Фонд надаватиме технічну допомогу для розробки проектів з енергоефективності та "чистої" енергетики.

Обсяг фонду становитиме близько 6 млн євро.

Держенергоефективності разом із НЕФКО сприятиме забезпеченню прозорої та ефективної роботи Фонду.

Угодою також заплановано створення Офісу оцінювання та моніторингу впровадження проектів, які будуть фінансуватися фондом.

Крім цього, Фонд буде спрямований на виконання таких завдань:

  • розробка техніко-економічних обгрунтувань для проектів;
  • надання експертної та технічної допомоги при підготовці законодавчих змін;
  • впровадження пілотних проектів.

Фонд – це один із тих фінансових інструментів підтримки "зелених" проектів, які наразі вкрай потрібні на українському ринку. Окрім вже запровадженої привабливої законодавчої бази, питання джерел фінансування підготовки проектів для інвесторів та девелоперів завжди є актуальним.