Україна та Франція обговорили перспективи співпраці “Укрзалізниці” з французькою компанією Alstom

Представники “Укрзалізниці”  на чолі з заступником Міністра інфраструктури України Юрієм Лавренюком провели зустріч з експертом Міністерства економіки та фінансів Франції паном Бюло Аленом, під час якої обговорили перспективи співпраці компанії Alstom з АТ “Укрзалізниця” і плани щодо оновлення парку електровозів.

Як повідомляється на сайті Мінінфраструктури, Україна розглядає пропозиції провідних компаній світу щодо виробництва електровозів в Україні  для потреб “Укрзалізниці”. Так, у вересні цього року в Берліні між компанією Alstom та “Укрзалізницею” було підписано Меморандум про взаєморозуміння. В документі підтвердили та зафіксували потреби підприємства в оновленні парку електровозів та їх технічному обслуговуванні. Також було зазначено про допомогу компанії Alstom у залученні фінансування у вигляді кредиту французького казначейства або банківських установ.

За словами заступника Міністра, наразі збільшується кількість електрифікованих ділянок залізничного полотна, а тому є необхідність в оновленні парку електровозів.

“Зношеність парку локомотивів “Укрзалізниці” становить майже 95%. Цього року ми підписали безпрецедентний контракт між “Укрзалізницею” та компанією General Electric щодо закупівлі дизельних локомотивів. Але паралельно із цим ми маємо на меті оновлювати парк електровозів. Ми зацікавлені у співпраці із компанією Alstom, але для нас надважливо, щоб виробничі потужності були розташовані в Україні. Це дозволить ефективно обслуговувати локомотиви”,  – підсумував Юрій Лавренюк.

Довідково

Alstom — велика французька машинобудівна компанія, один зі світових лідерів (поряд з Siemens і Bombardier) у виробництві енергетичного устаткування і залізничного транспорту. Компанія випускає енергогенеруюче обладнання, залізничні локомотиви, швидкісні електропоїзди серій TGV і AGV, швидкісні електропоїзди серії Pendolino, трамваї (TGV, Eurostar, Citadis), електрофільтри для промислового виробництва.

Підготовлено за матеріалами Міністерства інфраструктури України. Оригінал статті читайте за посиланням.