Україна та Латвія будуть разом розвивати інновації та винахідництво

Перший віце-прем`єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав Меморандум про співробітництво з Міністерством юстиції Латвійської Республіки, який сприятиме налагодженню співпраці та обміну досвідом щодо реформи у сфері інтелектуальної власності. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«Підтримка інноваційного і технологічного розвитку – запорука економічного зростання, тож 3 роки Мінекономрозвитку активно працює над реформами у цій сфері. Цими днями ми розпочали якісно новий процес – створення Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, щоб забезпечити комплексний підхід та координацію. У цьому нам допомагають експерти Всесвітньої організації інтелектуальної власності, тож досвід латвійських колег стане дуже корисним у цьому напрямку», – підкреслив Степан Кубів.

Перший віце-прем`єр-міністр додав, що Україна і Латвія можуть суттєво посилити науково-технічне співробітництво у сфері інтелектуальної власності як на двосторонньому рівні, так і у межах Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

«Україна – це Європа, тож ми ініціювали перед Всесвітньою організацією інтелектуальної власності процес переведення України до регіональної групи Центральної Європи та Балтії з групи, де перебувають країни Азії», - наголосив Степан Кубів.

Він підкреслив, що більш тісна співпраця між Україною та Латвією має зосередитися на продовженні вже розпочатих реформ.

«Пропоную  розробити план заходів щодо реалізації двостороннього співробітництва в рамках цього Меморандуму на наступні два роки, а також  налагодити двосторонній обмін патентною документацією. Цим створимо  кращі умови для комерціалізації винаходів наших новаторів та винахідників та відповідно продовжимо розвиток цифрової економіки наших країн», - зазначив Степан Кубів.