Україна та Литва посилять співпрацю в напрямку енергетичноі безпеки

admin

Україна та Литва продовжать роботу над підписанням спільного меморандуму щодо енергетичної безпеки та співпрацю у контексті приєднання України до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки.

Про це йшлося під час візиту заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко до м. Вільнюс, повідомляє прес-служба відомства.

У межах поїздки Н. Бойко провела зустріч з Міністром закордонних справ Darius Skusevičius під час якої обговорено посилення двостороннього співробітництва України та Литви. При цьому максимальну увагу сторони приділили питанням енергетичноі безпеки, приєднання України до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки. Також обговорили підсумки навчань із захисту критичної електроенергетичної інфраструктури, які проведено в Україні у жовтні цього року.

Під час зустрічі Н. Бойко із заступником Міністра енергетики Сімонасом Шатунасом обговорено підготовку спільного меморандуму щодо енергетичної безпеки.

Окремим важливим аспектом двосторонньої взаємодії є протидія реалізації проектів будівництва газопроводів, спрямованих на посилення залежності країн Європи від російського природного газу та зменшення ролі України як транзитера для експорту енергоносіїв до Європи. Зокрема, сторони обговорили загрозу проекту Північний потік 2, обмінялися позиціями та провели консультації щодо напрямків співпраці в енергетичній сфері.

Крім цього, Н. Бойко зустрілася із Надзвичайним та Повноважним Послом України в Литовській Республіці Володимиром Яценківським. Під час розмови підбили підсумки та узгодили подальші кроки щодо співробітництва.