Україна та Нідерланди працюють над можливостями реалізації рентабельних проектів у біоенергетиці

Перспективні біоенергетичні проекти для українського та нідерландського бізнесу обговорили учасники спеціалізованого воркшопу, який організували Посольства Королівства Нідерланди в Україні,

нідерландський консорціум "Partners in Business Biobased Energy Ukraine", Держенергоефективності, Біоенергетична асоціацієя України та асоціація "Український клуб аграрного бізнесу".

Під час заходу усі присутні ознайомилися із нідерландськими та українськими  успішними бізнес-кейсами у біоенергетиці та обговорили шляхи розробки рентабельних проектів у цій сфері, зокрема, щодо виробництва біоетанолу. 

За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, широкі можливості для біоенергетичних проектів дають такі законодавчі стимули як стимулюючий тариф на тепло «не з газу» та «зелений тариф» на електроенергію з біомаси і біогазу на рівні 12,4 євроценти/кВт*рік.

"З точки зору забезпечення потужностей необхідною сировиною, то Україна як сучасна аграрна країна має  величезний ресурсний потенціал. Використовуючи лише аграрні відходи, потенційно можна замістити понад 9 млрд м3 газу", - наголосив він.

Як повідомляється на сайті Держенергоевективності, перспективним напрямом роботи є виробництво електроенергії з біогазу.

Із початку 2015 р. до ІІІ кварталу 2018 року в Україні втричі зросли потужності біогазових установок, які працюють за "зеленим" тарифом: з 15 МВт (10 установок) до 45 МВт (31 установка).

Фахівці ЄБРР та Укргазбанку передбачають, що проекти з виробництва енергії з біомаси та біогазу стануть одними з пріоритетних напрямів фінансування у найближчі роки.

"Переконаний, що участь нідерландських компаній, інвестицій та технологій на вітчизняному ринку дозволить реалізувати вигідні проекти із заміщення газу на користь країни", - підсумував Голова Держенергоефективності.

Підготовлено за матеріалами Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Оригінал статті читайте за посиланням.