Україна та Німеччина підписали спільну заяву щодо енергетичного партнерства

26 серпня в.о. Міністра енергетики України Ольга Буславець та Федеральний міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр підписали спільну міжурядову заяву між Україною та Німеччиною щодо започаткування енергетичного партнерства.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Зокрема, Україна та Німеччина домовились посилити співпрацю в таких напрямах:

  • інтеграція енергетичних ринків України до ЕNTSO-E, 

  • підвищення рівня енергетичної безпеки, 

  • декарбонізація економіки, 

  • обмін інноваціями у енергетичних технологіях,

  • реалізація спільних проєктів у сферах розвитку «зеленої» енергетики та цифровізації енергетичної інфраструктури,

  • створення сучасної енергетичної системи.

За словами Ольги Буславець, підписання спільної заяви є початком нового рівня діалогу між Україною та Німеччиною у сфері енергетики. 

«Впевнена, що це стане імпульсом для реалізації нових стратегічно важливих проектів з реформування вугільної галузі та трансформації вугільних регіонів, розвитку відновлюваної енергетики, зокрема, водневої, та її інтеграції в мережу, підвищення використання технологій енергоефективності у всіх секторах економіки», – наголосила в.о. Міністра енергетики України.

Сторони мають намір сприяти енергетичній трансформації, здійснювати обмін напрацюваннями урядової політики у сфері енергетики, покращувати умови для інвестицій приватного сектору в сталу енергетику. Перше засідання Керівного комітету з впровадження спільної заяви вже відбулось. Міненерго буде координатором та головуватиме у Комітеті з української сторони, а Федеральне міністерство економіки та енергетики – зі сторони ФРН.