Україна та Німеччина планують створити спільні центри передових досліджень

Україна та Німеччина планують створити спільні центри передових досліджень під керівництвом провідних вчених.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки за підсумками  12-го засідання українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва.

центри досліджень

В межах проекту українські партнери співпрацюватимуть з німецькими вишами, дослідницькими інститутами та компаніями.

“Проект підтримуватиме Федеральне міністерство освіти та наукових досліджень Німеччини. Це можуть бути або абсолютно нові центри, або розширено існуючі дослідницькі структури”, – зазначили в МОН.

Відомство надаватиме українським партнерам проекту необхідну інформацію, доступ до додаткових ресурсів та підтримку у вирішенні податкових та нормативно-правових питань.

“Ми домовились про ключові політичні речі щодо впровадження проекту зі створення спільних центрів передових досліджень. Подальші обговорення вже більш конкретних кроків відбуватимуться згодом із залученням широкого кола експертів обох країн”, – зауважив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха.

Сторони мають затвердити перелік спільних науково-дослідних проектів, які отримають фінансування та виконуватимуться у 2019-2020 роках, у другому кварталі цього року.

Відповідний конкурс одночасно оголосили в Україні та ФРН 19 грудня 2018 року. Подати заявку можна до 14 березня 2019-го.

Крім того, Німецьке науково-дослідницьке співтовариство (DFG) планує партнерство з Національним фондом досліджень України у двосторонніх проектах в галузях фундаментальних досліджень.

Довідково:

Україна та Німеччина розпочали науково-технологічного співробітництво у 1993 році. За цей час сторони успішно реалізували та спільно профінансували понад 180 українсько-німецьких науково-дослідних проектів та провели десятки конференцій, семінарів, форумів. У 2016 започаткований новий формат білатеральних конкурсів, який включає структурні проекти щодо управління в галузі науки. 6 таких проектів затверджені для виконання у 2017-2018 роках.

Також українські та німецькі вчені співпрацюють в межах програми ЄС з досліджень та інновацій “Горизонт 2020”. Із 114 проектів, у яких наразі працюють українські учасники, 80 виконуються у співпраці з німецькими колегами.

Нагадаємо, Україна планує стати асоційованим членом нової програми ЄС Horizon Europe

Підготовлено за матеріалами Міністерства освіти і науки України. Оригінал статті читайте за посиланням