Україна  та Норвегія розглядають перспективи налагодження співробітництва у сфері “чистої” енергетики

Україна  та Норвегія розглядають перспективи налагодження тісного співробітництва у сфері енергоефективності та “чистій” енергетиці.

Про це йшлося під час зустрічі Голови Держенергоефективності Сергія Савчука із Фредріком Артуром – тимчасово повіреним у справах Посольства Норвегії в Україні.

Як повідомляється на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, перш за все, Норвегія цікава з точки зору обміну досвідом та спільних інвестиційних проектів у відновлюваній енергетиці. Норвегія вже перевиконала свій Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Ще у 2016 р. частка “чистої” енергії у кінцевому енергоспоживанні Норвегії сягала майже 70%. При цьому 99 % усієї електроенергії в країні виробляється гідроелектростанціями.

Окрім цього, корисним є досвід Норвегії у сфері енергосервісу. Так, до роботи над звітом Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) щодо ЕСКО-механізму в Україні у 2018 році долучалися представники Норвезького агентства зі співробітництва (NORAD).

Як відомо, NORAD підпорядковується Міністерству закордонних справ Норвегії та надає експертну та технічну підтримку, зокрема, у питаннях «чистої» енергетики та запобігання змінам клімату.

“Зважаючи на широкий горизонт співпраці з Норвегією, ми розглядаємо можливість укладання Меморандуму про взаєморозуміння у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики з NORAD”, - повідомив Сергій Савчук.

Ще одним кроком до налагодження тісного партнерства у конкретних секторах стане українсько-норвезький бізнес-форум, проведення якого заплановано у січні 2019 року.

Загалом, сторони вбачають такі пріоритетні напрями співпраці: залучення норвезьких  інвестицій у проекти «зеленої» енергетики; розробка спільних механізмів стимулювання розвитку “зеленої” енергетики та ЕСКО-механізму; використання досвіду та технологій Норвегії для розвитку сфери виробництва рідких біопалив.