Україна та партнери з ЄС співпрацюватимуть у сфері водневої енергетики

Під час найбільшої водневої виставки Європи "Hydrogen + Fuel Cells Europe", що відбувається цього тижня у м. Ганновер (Німеччина) українська воднева рада, Європейська воднева асоціація "Hydrogen Europe", Латвійська та Німецька водневі асоціації уклали Меморандум про партнерство у водневій енергетиці.

Як передає прес-служба Держенергоефективності, представники української делегації спільно з міжнародними асоціаціями та компаніями обговорили також плани розвитку водневої енергетики в Україні.

Як відомо, в Україні прискорюються темпи встановлення об’єктів відновлюваної електроенергетики. Лише за перший квартал цього року введено в експлуатацію понад 860 МВт потужностей, що більше, ніж за весь минулий рік.

"Саме воднева енергетика може відіграти ключову роль в електроакумуляції та балансуванні енергосистеми, у т. ч. для покриття пікових навантажень", –  пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Він наголосив, що для розвитку зазначеної сфери у законопроекті від 05.12.2018 № 8449-д вже передбачено необхідність розробки стимулів для розвитку електроакумуляції в Україні.

Вже 5 квітня заплановано провести перше засідання Міжвідомчої робочої групи щодо запровадження електроакумулюючих систем в Україні.

Водночас Україну на цьому шляху активно підтримують європейські партнери.

"Переконаний, що співпраця із європейськими партнерами дозволить удосконалити  та запровадити дієву Дорожню карту розвитку водневої енергетики в Україні, проект якої вже підготовлено Українською водневою радою та Інститутом відновлюваної енергетики НАН України", – повідомив очільник відомства.

Раніше повідомлялося, що на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Україна підписала Угоду з норвезькою компанією NBT, французькою компанію Total Eren та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за проектом вітрової енергетики "Сиваш" на Херсонщині.