Україна та Швеція продовжать співпрацю щодо децентралізації

Україна та Швеція продовжать співпрацю щодо децентралізації.

Про це йшлося під час зустрічі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним та Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом.

Зокрема, сторони обговорили пріоритети децентралізації, співпрацю у подоланні наслідків пандемії коронавірусу та проведення майбутніх місцевих виборів 2020 року. Міністр зазначив, що Уряд планує прискорити децентралізацію і підготувати все до виборів, запланованих на цей рік.

«Швеція продовжуватиме надавати підтримку Україні в реформі місцевого самоврядування у відповідності до Європейської Хартії місцевого самоврядування. Ми раді чути, що децентралізація залишається одним з головних пріоритетів для Уряду України», – запевнив Тобіас Тиберг.

Також сторони обговорили діяльність Ради донорів з децентралізації, на якій цього року головує Швеція, програму «Підтримка децентралізації в Україні» (SKL), роботу Центрального Офісу Реформ та питання координації Мінрегіону з іншими міністерствами, зокрема через роботу тематичних робочих груп у складі Ради Донорів. Вони домовились, що найближчим часом буде  проведено чергове засідання Ради Донорів онлайн.

Нагадаємо, європейський проєкт допоможе зі створенням зручних Центрів надання адмінпослуг в українських ОТГ.