Україна та Швеція продовжать співпрацю у сфері поводження з радіоактивними відходами

Державне агентство України з управління зоною відчуження та Шведський комітет з радіаційної безпеки уклали угоду про співробітництво в галузі ядерної безпеки та радіаційного захисту. Документ передбачає обмін досвідом у сфері поводження з  радіоактивними відходами (РАВ), імплементацію на законодавчому рівні положень і рекомендацій МАГАТЕ (Міжнародна агенція з атомної енергії), навчання персоналу за програмами, обмін нормативними та іншими документами і передачу технічних даних.

“Ми готові розглянути будь-які пропозиції щодо посилення потенціалу України у сфері нерозповсюдження ядерної зброї, безпеки під час поводження з РАВ, реагування на надзвичайні ситуації, і вже маємо певні напрацювання щодо потенційних проектів”, – зазначив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

радіоактивні відходи

Крім того, угода передбачає вдосконалення української системи та інфраструктури поводження з РАВ, високоактивними відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання (ВДІВ) тощо.

Наразі за підтримки Уряду Швеції в Україні  триває розробка технічного рішення для поштучного вилучення ВДІВ зі сховищ колодязного типу спецкомбінатів ДК “УкрДО “Радон” та ескізного проекту технологічних контейнерів для зберігання ВДІВ з ізотопами Кобальту-60. Крім того, Швеція приєдналась до пілотного проекту “Амністії покинутих ДІВ” у Дніпропетровській області.

Нагадаємо, 3D-технології допоможуть безпечно зняти ЧАЕС з експлуатації.

Підготовлено за матеріалами Державного агенства з управління зоною відчуження. Оригінал статті читайте за посиланням

 

Рубрика: