Україна та Світовий банк планують продовження співпраці в енергетичній та екологічній сферах

У Мінекоенерго проведено робочу зустріч з представниками Світового банку..

Зустріч провів Міністр екології та природних ресурсів Олексій Оржель за участю заступників Міністра Олексія Рябчина, Ірини Ставчук, Станіслава Ковалевського, Романа Абрамовського та заступника Міністра з питань європейської інтеграції Костянтина Чижика.

Учасники обговорили питання щодо анбандлінгу НАК «Нафтогаз України», залучення інвестицій в українську ГТС та  створення незалежного оператора у відповідності до європейського законодавства,  реформування вугільної галузі, оновлення Державної екологічної інспекції тощо.

Олексій Оржель наголосив, що наразі переглянули дорожню карту реформування Нафтогазу та активізували зусилля для прискорення реформ. Зокрема, Верховна Рада прийняла  у другому читанні законопроект №2239-1 про відділення від НАК «Нафтогаз України» діяльності з транспортування природного газу.

«Україна насамперед прагне працювати за європейськими газовими правилами. Саме тому відокремлено транспортування природного газу від його видобутку та постачання», - зазначив Міністр та додав, що використання ГТС України для транзиту природного газу до ЄС гарантує енергетичну безпеку Європи та сприяє  конкуренції на європейському газовому ринку.

Також Олексій Оржель звернув увагу на важливість розвитку  проектів з метою підтримки енергоефективності. 

Представники Світового банку своєю чергою підтримали прагнення України щодо імплементації європейського законодавства, розвитку енергоефективності та вирішення питань захисту довкілля.        

Учасники зустрічі з іноземної сторони - Сату Кахконен (Satu Kahkonen), директор представництва Світового банку в Україні, Деян Остоїч (Dejan Ostojic), провідний спеціаліст з енергетики, Представництво Світового банку в Україні; Бахер Ель-Хіфнаві (Baher El-Hifnawi),  керівник програм з інфраструктури та сталого розвитку та Клавдія Максименко, старший керівник портфелю проектів.