Україна та ЄС працюватимуть над створенням "подушки безпеки" для європейської високотехнологічної промисловості

Українські геологи разом з колегами з Євросоюзу мають намір співпрацювати над впровадженням спільного проекту SCREEN.

За словами економічного геолога Єврокомісії професора Гюнтера Тіеса, який приїхав до України обговорити це питання, сьогодні існує проблема постачання критичної сировини для потреб промисловості країн ЄС.

"На сьогодні Європа на 100% залежить від імпорту ніобій-танталових руд та ще  низки інших рідкоземельних корисних копалин. Напередодні мого візиту Європейська комісія провела аналіз потреб сировинного ринку для всієї Європи, і ми дійшли висновку, що для економіки ЄС є потреба номер один в критичній сировині яка є в Україні. Співпраця з вашою країною в рамках проекту SCREEN є дуже важлива для ЄС, адже сировину, яку ми хочемо поставляти з України зможе зробити незалежним ЄС від Китаю", - зазначив він на зустрічі з очільником Державної служби геології та надр України Олегом Кирилюком.

Професор Гюнтер додав, якщо реалізація зазначеного проекту відбудеться успішно, така практика буде поширена на інші родовища, що дозволить Україні налагодити тісні економічні зв’язки з ЄС, що призведе до створення сприятливого інвестиційного клімату та підвищить дохідну частину бюджету України.

На що керівник українського відомства відповів, що Україна зацікавлена в розвитку міжнародної співпраці з європейськими фахівцями.

"Держгеонадра готова до співпраці з європейськими партнерами. Євросоюзу варто швидше звертати увагу на нашу країну, адже після відкриття геологічних даних, нашими корисними копалинами дуже цікавляться країни Азії, зокрема Китай, Японія та інші. Наше основне прохання у співпраці з вами – це залучення спеціалізованих підприємств для отримання сучасних екологічно чистих, енергоефективних технологій видобутку та переробки, які стануть значним поштовхом для розвитку українських та європейських галузей промисловості. Які зможуть об’єднати наші виробничі установи, тим самим забезпечуючи потреби в медицині, аерокосмічній, автомобільній та інших стратегічних індустріях", - заявив держменеджер Олег Кирилюк.

Раніше в західних ЗМІ повідомляли, що ключові імпортери, такі як Китай, Монголія, Бразилія та Австралія, на перманентній основі вводять різні обмеження для європейських інвесторів, включаючи додаткові податки, ембраго, що перешкоджають створенню безперервного ланцюжка поставок критичної сировини для промислового сектору ЄС.

Довідково:

SCREEN – це експертна мережа ЄС, яка охоплює весь ланцюжок створення вартості для сьогодення і майбутнього критично важливої сировини. Гірничовидобувна промисловість відіграє найважливішу роль в економіці країни. Україна входить до числа головних мінерально-сировинних держав світу. Основа розвитку даної галузі відображається в Законі України від 21 квітня 2011 р №3268-VI "Про загальнодержавну програму розвитку мінерально-сировинної бази України до 2030".

Оригінал статті читайте за посиланням.