Україна та ЄС уклали дві угоди за підсумками спільних консультацій Уряду та Єврокомісії

Україна та ЄС уклали Угоду щодо участі України в програмі ЄС «Єдиний ринок», а також підписали Меморандум щодо стратегічного партнерства у сфері відновлюваних газів.

Такі документи були підписані Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн сьогодні за результатами спільних консультацій Уряду України та Колегії Європейської Комісії.

Програма ЄС «Єдиний ринок» із бюджетом 4,2 млрд євро (розрахований на 2021-2027 рр.) спрямована на забезпечення «зеленого» й цифрового переходів та сприятиме розвитку конкурентоспроможності українського бізнесу.

Україна та ЄС також започаткували стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів, що сприятиме побудові стійкої та інноваційної енергетичної системи України. 

Як підкреслив Денис Шмигаль, українська сторона також розраховує на подальшу інтеграцію до Внутрішнього ринку ЄС, а також на продовження тимчасової лібералізації торгівлі та транспорту. За словами Прем’єр-міністра, ведуться перемовини й про впровадження до початку переговорів про вступ спільного з Євросоюзом ринку у сферах, де Україна впритул наблизилася до повного переходу на правила ЄС.

«Ми розраховуємо на приєднання України до роумінгового простору ЄС, подальшу інтеграцію енергетичних ринків, запровадження так званого «промислового безвізу» для української продукції, нарощення експортного потенціалу українських  товарів завдяки збільшенню пропускної спроможності на нашому кордоні, входження до єдиної європейської мережі розрахунків SEPA», — відзначив очільник Уряду України.

Денис Шмигаль подякував Європейській комісії та Європейському Союзу за потужну підтримку, а також за зусилля кожного члена Колегії Єврокомісії, спрямовані на допомогу Україні та українцям.