Україна та ЄС закликають негайно звільнити незаконно затриманих Росією громадян України

Україна та Європейський Союз закликають негайно звільнити незаконно затриманих громадян України в Росії та на Кримському півострові, серед яких Павло Гриб, Олег Сенцов, Едем Бекіров, Олександр Кольченко, Микола Семена, Володимир Балух, Емір-Усейн Куку, 24 українські військовослужбовці захоплені Росією 25 листопада та інші.

На цьому наголосили у Представництві ЄС в України за підсумками спільного щорічного діалогу  з прав людини.

“Сторони наголошують на важливості надання доступу до спеціальних медичних послуг для українських затриманих, які потребують допомоги”, — підкреслили у дипмісії.

ЄС

Україна та ЄС засудили порушення та зловживання у сфері прав людини на окупованих частинах нашої держави.

“ЄС та Україна висловили серйозну стурбованість подальшим погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові після незаконної анексії півострову Російською Федерацією, зокрема ситуацією з кримськими татарами. Обидві сторони засуджують порушення та зловживання в сфері прав людини на тих територіях Донецької та Луганської областей, над якими влада України не має повного контролю”, — зазначили у Представництві ЄС.

Під час заходу сторони також заявили про взаємну повагу до основоположних цінностей зазначених в Угоді про асоціацію, зокрема про повну повагу до демократичних принципів, верховенства права, ефективного управління, прав людини та засадничих свобод.

Щорічний діалог з прав людини між Україною та ЄС відбувся 21 березня у Києві, вп’яте з часу підписання Угоди про асоціацію.

Наступна зустріч запланована на весну 2020 року у Брюсселі (Королівство Бельгія).

Нагадаємо, ЄС запровадив санкції проти восьми росіян за агресію біля Керченської протоки

Підготовлено за матеріалами Представництва ЄС в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням